Sportsko udruženje Centar za sportsku ishranu i suplementaciju (CIS) 2011. godine formirao je dr Nenad Dikić, sa idejom da postane referentna ustanova za savetovanje sportista iz oblasti ishrane i suplementacije. Kao osnivač Antidoping agencije, smatrao je da sportiste treba edukovati ne samo o tome šta je zabranjeno u sportu, već pre svega šta od dozvoljenih supstanci utiče na sportsku sposobnost.
Dr Marija Anđelković 2011. godine upisuje dvogodišnji kurs iz sportske nutricije u organizaciji Međunarodnog olimpijskog komiteta i prva stiče master diplomu u širem regionu, dobijajući legitimitet za rad u ovoj oblasti (https://www.sportsoracle.com/Nutrition/Our+Students/?groupid=291). Dr Anđelković je generalni sekretar CIS-a.
Zahvaljući tome što ih je vodila ista ideja i iznad svega želja sa usavršavanjem i edukacijom, CIS tim se formira od renomiranih stručnjaka iz oblasti sportske medicine, ishrane, suplementacije i farmacije na čelu sa dr Verom Blaženčić Mladenović kao predsednikom. Specifičnost CIS-a je i u tome da je u timu prilikom osnivanja imao i vrhunskog bodibildera, kao predstavnika sportista sa ogromnim iskustvom, Zorana Jovanovića. Pored navedenih stručnjaka u formiranju CIS-a su učestvovali dr sci. Ivana Baralić, prof. dr Brižita Đorđević, dr sci. Milka Popović i dr sci Milica Vukaćinović Vesić. Kasnije nam se priključila i dr Marija Kostić Vučićević.
Od svog osnivanja CIS je imao podršku Antidoping agencije Republike Srbije i Udruženja za medicinu sporta Srbije, bez čije saradnje ne bi mogao da postigne željeni kvalitet. Ordinacija sportske medicine “Vita Maxima” je od samog početka bila institucija u kojoj su sportisti dolazili na CIS savetovanje, gde istovremeno mogu da dobiju podršku stručnjaka iz prve ordinacije sportske medicine u Srbiji.

Dr sci. med. Marija Anđelković je 2007. godine završila Medicinski fakultet u Beogradu i sledeće godine je počela da radi u Antidoping agenciji Republike Srbije kao samostalni savetnik za Registrovanu test grupu i terapeutsko izuzeće. Prvo kao edukator u timu Svetske antidoping agencije a kasnije kao doping kontrolor, učestvovala je na Olimpijskim igrama u Vankuveru (2010), Londonu (2012) i Riju (2016) i mnogim evropskim i svetskim takmičenjima. Završila je dvogodišnji kurs Međunarodnog olimpijskog komiteta 2012. godine i time stekla diplomu iz oblasti sportske nutricije. Od 2011. godine koordiniše rad tima stručnjaka u Centru za sportsku ishranu i suplementaciju. Učestvovala u pravljenu programa ishrane i suplementacije za više od 200 vrhunskih sportista Srbije. Doktorirala je 2016. godine na katedri za eksperimentalnu i primenjenju fiziologiju sa sportskom medicinom na Fakultetu Medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu. Od 2017. godine predaje u Visokoj sportskoj i zdravstvenoj školi predmete Ishrana sportista i Klinička farmakologija. Specijalizaciju iz kliničke farmakologije uspešno je završila 2020. godine. Aktivan je član Udruženja za medicinu sporta Srbije. Učestvovala je kao autor i koautor u pisanju knjiga i radova iz oblasti sportske medicine i sportske ishrane. Izlagala je radove na evropskim i svetskim kongresima na temu dopinga, ishrane i suplementacije.


Prof. dr Nenad Dikić je osnivač ordinacije Vita Maxima. Specijalista je interne medicine (kardiolog), baromedicine, sportske medicine i kliničke farmakologije. Magistrirao je iz oblasti kardiologije i reumatologije, a doktorirao iz sportskog menadžmenta. Napisao je i preveo više desetina knjiga iz oblasti dopinga, kardiologije, sportske medicine, ishrane, podvodne medicine i beletristike. Predsednik je Udruženja za medicinu sporta Srbije i predsednik odbora za doping kontrolu Antidoping agencije Republike Srbije